2016. január 31., vasárnap

Könyvajánló: Sarah J. Maas: A tűz örököse (Üvegtrón 3.)

A könyv adatai:

Kiadó: Könyvmolyképző
Sorozat: Üvegtrón
Kiadási év: 2015
Oldalszám: 657. old. 
Folytatásos: igen, 3. rész (6 részes lesz)
Eredeti címe: Heir of Fire
Fordította:Hetesy Szilvia
Borítóillusztráció: Talexi



Fülszöveg:

A bűntudattól és haragtól gyötört Celaena képtelen lenne Adarlan királyáért egy csepp vért is kiontani. Nincs más választása, fel kell vennie ellene a harcot…

A Tündérkirálynő talán segít neki elpusztítani a királyt, de ennek ára van. Celaena egyszerre küzd sötét emlékeivel és a szíve is majd megszakad egy kilátástalan szerelem miatt. Tudja-e így teljesíteni az alkut és képes-e az egykor erős és hatalmas terraseni királyság élére állni? Talál-e segítőtársakat?


A bejegyzés SPOILEREKET tartalmazhat! 

Könyvajánló: On Sai: Apa, randizhatok egy lovaggal?

A könyv adatai: 

Kiadó: Könyvmolyképző
Sorozat: nem 
Kiadási év: 2015
Oldalszám: 370 old. 
Folytatásos: nem (Végre, remélem nem.)
Borító: Magocsa-Horváth Éva


Fülszöveg:

Mia Anne tizenhat éves, és nem túl lelkesen Pestre költözik apja munkája miatt.
Egyik éjjel azonban különös fantasy világgal álmodik, ahol ő egy mágus, és onnan kezdve álmában egy helyes, pimasz lovagot bosszant.

Bele lehet zúgni valaki állába?

Kósza csavargó kölyökből lett lovag, semmi kedve egy lányba beleszeretni, és feladni a nehezen kiküzdött életét. Ám nyugtalanítja a szemtelen varázslólány, túl sokszor kalandoznak felé a gondolatai.Legszívesebben sose látná őt viszont, de a lány hatalmas veszélyben van, két világ akarja holtan látni.

Mitől férfi a férfi, és lovag a lovag?

Amon, az apa, világhírű agykutató zseni, ám nincsenek érzelmei, és a gyereknevelést is könyvekből oldja meg. Budapestre rendelik, Közép-Európa legnagyobb titkos laborjába, a négyes metró alá, ahol a katonaság kétségbeesetten próbálja megakadályozni a két világ között lévő mágikus Fal átszakítását.
De ki lehet az ellenség? Mi erősebb, a mágia vagy a tudomány?

Gondolataim a könyvről: 
Hát, hogy is mondjam? Tudtam, hogy On Sai (rendes nevén Varga Bea) nem fog egy hétköznapi tiniregényt írni, de azért ez nem volt semmi. 
Még utókari ajándéknak rendeltem meg, látatlanba az összes többi műve alapján, (ez a "mertnekemezmindenképpenkell" kategória) de nem volt időm elolvasni. A hét közepén kezdtem el valamelyik este, de akkor fáradt is voltam, nyűglődtem, és nem találtunk egymásra. Aztán elkapott valami vírusos nyavaja, a szombatot itthon töltöttem, és előkaptam a könyvet, hogy na, hátha és akkor elkapott. 

Alapvetően a sztori 3 szemszöges, belelátunk Mia Anne, Kósza és Amon professzor fejébe is. Szerettem mind a hármat, mert mind másért volt furcsa. Konkrétan voltak részek, amin majdnem sikítva felröhögtem (tíz év alatt csak 7 km? ) és ha az ember jobban belegondol, van benne valami. 

A szereplők mind érdekesek, szerephűek, Mia Anne kellően lányos, de közben mini tudós, és ijedt, és fél, ha kell, Kósza mindig kellően szemérmes, védené a női értékeket, és nagyon látványosan kikészül már egy bokától (ettől kész voltam, bokafétises), Amon pedig szinte utálható karakter a végtelen logikájával és az érzelemmentességével, bár tudom, hogy Bea szereti ezeket az agykutató szereplőket (gondoljunk csak Lucyra.) 

Ahol végképp feladtam a harcot a saját logikámmal az a diók szerepe volt. Komolyan mondom, ha megvernek sem jut eszembe a diókat kis agyaknak nézni, pedig a mamáméknál akkora diófa van, hogy azzal a fél falut le lehetne igázni, (szedik is róla a diókat rendesen, de azok nyugisak), itt átmentünk a fantasy, a sci-fi és az abszurd humor egy érdekes keverékébe. 


A másik világban imádtam a Lovag Rendet, szinte minden lovagot aki megjelent, hihi, és jókat vigyorogtam a fágyoltáncos jelenten, ami lényegében egy kifinomult középkori bordélyház. 

Majd jött az ugrás, és a világ megmentése a MondoConon. Hadd éljek itt egy személyes tapasztalattal (vagy kettővel). Bár én nem voltam sosem Mondo Con-on, viszont voltunk már többször is Tolkien Napon (LEP-Long Expected Party), szóval megvan az élmény, milyen az mikor hegyes fülű szép ruhás tündék, gondori lovagok, vagy épp rohadt nagy orkok sétálgatnak barátságosan az ember mellett és fotózkodnak mindenkivel. Az az élmény, az együtt rajongás ereje hatalmas, hogy egy könyv, film, mese, képregény, nevezzük bárminek, összeköt, és a rajongás miatt tudtok beszélgetni, és elvegyülni. 

Habár nem voltunk MondoConon, de azt hiszem a tavaszin együtt vonatoztunk jó párral, Szegedről mentünk Pest felé, és konkrétan a fél vonat tele volt lila, piros, iskolai egyenruhás lányokkal (a nagyja japán animéból öltözött be, de mi egyiket sem ismertük sajnos) és egész úton áradoztak, hogy kik lesznek ott, és kikkel kell találkozniuk, 

Szóval ez mind felmerült bennem tegnap olvasás közben, és megállapítottam, hogy ha akarnák, a technikával, a bátorságukkal és a hitükkel simán romba dönthetnének egy ősi Istent. Tehát Bea is látta mindezt mikor  kilátogatott (az ajánlásban megköszöni nekik az élményt). 

Egyébként sok érdekességet olvashattok a szereplőkről, nevekről, On Sai blogján (kicsit spoileres, annak ajánlom, aki már olvasta: Katt ide! )

Abszurd középkoros-mai romantika, Budapesten, némi mágiával, sok dióval, és a Mondoconnal! Szerettem, isteni kikapcsolódás egy napra ;-D

2016. január 21., csütörtök

Könyvajánló: Anthony Ryan: A vér éneke

A könyv adatlapja:

Kiadó: Fumax
Sorozat: Hollóárnyék-trilógia
Kiadási év: 2014
Oldalszám: 649. old. 
Folytatásos:igen, 1. rész
Eredeti címe: Blood Song
Fordította: Matolcsy Kálmán
Borítóillusztráció (magyar): Sánta Kira

Fülszöveg:

Vaelin Al Sorna apja legfőbb hadúr az Egységes Királyság uralkodójának szolgálatában. Mindössze tízéves fiát magára hagyja a Hatodik Rend kolostorának vasrácsos kapujánál. A Rendben árva gyermek módjára nevelkedő és jogos örökségétől megfosztott fiú meggyűlöli apját.

A rendtestvérek Vaelint és társait kegyetlen kiképzésnek vetik alá, ahol a sikertelenség következménye sokszor a halál. Megtanulnak viszont lovakkal bánni, kardpengét kovácsolni, életben maradni a vadonban, és nem utolsósorban embert ölni. Társául egy taszító küllemű, ám annál vérszomjasabb kutya és egy meglehetősen szeszélyes természetű ló szegődik, aki hősünket tűri meg legkevésbé a hátán.

Ekkor kezd el munkálni benne a vér éneke, egyfajta különleges képesség, amely segíti és vezérli útja során.

Miután kiképzése véget ér, a hírnevet és rengeteg sebet szerzett fiú a király befolyásának hálójába kerül, Hite és lelkiismerete ellenére, képességei végső határát feszegetve. Az őrült vagy lángész Janus király által kirobbantott igazságtalan háborúban tipródva Vaelin próbál az őt övező gyűlölet ellenére minél többeket megóvni, függetlenül attól, melyik oldalon állnak. Uralkodója hódítani küldte, de számol-e a háttérben munkálkodó erőkkel és Vaelin igazi céljaival?

A leírás SPOILERES lehet, ha nem olvastad! 

2016. január 6., szerda

Könyvajánló: E. Lockhart: Hazudósok

A könyv adatlapja:

Kiadó: Ciceró
Sorozat: nem
Kiadási év: 2015
Oldalszám: 247 old. 
Folytatásos: nem
Eredeti címe: We were Liars
Fordította: Rudolf Anna



Fülszöveg:

Egy gyönyörű és előkelő család.
Egy magánsziget.
Egy ragyogó lány, akinek baja esett; egy szenvedélyes fiú, aki a társadalmi igazságot keresi.
Egy négyfős baráti kör – a Hazudósok, akiknek a barátsága pusztító fordulatot vesz.
Egy forradalom. Egy baleset. Egy titok.
Hazugságok hazugságok hátán.
Igaz szerelem.
Az igazság.

A hazudósok a többszörös díjnyertes író, E. Lockhart új, modern, intelligens, titokzatos regénye.
Olvasd el!
És ha valaki megkérdezi, mi történik a végén, csak HAZUDJ!


Gondolataim a könyvről:

Ez a könyv eszméletlen. Nyílt tükröt tart a gazdag amerikai társadalom elé. Középpontjában a Sinclair család áll, az öntelt gazdag nagyapával, 3 lányával és azok gyerekeivel. Sok a szereplő, az ezek közti áttekinthetőséget a könyv elején egy családfa és egy térkép segíti a Beechwood szigetről, hogy melyik házban ki lakik a gyerekeivel (és a kutyáival).

Maga a történet nagyon jól kitalált, két nagy csavar is van benne a vége felé, amire nem jöttem rá. Titok van, az biztos, és elég jól sikerült is körbejárni, de a teljes titok csak a végén derül ki, és akkor üt is rendesen. Cady a kicsit furcsa és bolondos elmesélő, az ő szemszögén és emlékein át látunk mindent.



Cady (Candance), Gat, Mirren és Johnny minden nyáron találkoztak a szigeten kiskoruk óta. Ők alkotják a hazudósok körét (így hívják magukat), és élvezik a nyarakat együtt. Furcsa kis éden, mesebeli világ ez nyaranta a gazdag magánszigeten, ahol mindent megkapnak. Ám Gat indiaiként kilóg ebből a sorból... és ezt más is tudja. A család nehezen tolerálja az idegeneket.

Ám mindez megbomlik a nagymama halála után. Elkezdődik a marakodás, az osztozkodás, és a csinos, és szép, míves és rendes családból álnok és képmutató gazdagok lesznek.

Kicsit keretes a szerkezet, Cady a végéről kezdi, majd elmeséli a kezdetektől mi történt velük, hogyan jutottak el a nagy tettig, és mi minden ennek a botor vakmerőségnek és bátorságnak a következménye. Mi maradt mindez után? A betanult felvágós mondatok a nagypapa szájából, az enyhén rasszista nézetek, Penny kicsinyessége... mind mind csupa intő példa. E mellett ott vannak a gyerekek belső poénjai, viccei a gazdag dolgokon, mindez egy furcsa, izgalmas, szórakoztató, néhol felborzoló vagy megbotránkoztató elegyet alkot

Ez a kötet egy kemény pofon. El akar gondolkoztatni, tükröt tartani, megfélemlíteni. A pénz nem tesz boldoggá, és azon sem lehet mindent megvenni, vagy a dolgokat jóvá tenni. Sokszor a fiatalkori vakmerőségnek nagyon nagy ára van. Mikor nem ismerjük a határokat, mikor a lecke már túl komollyá válik. A belső keserűség, a bűntudat, mind mind része ennek a könyvnek. Tükröt tart, hátha még nem késő.

2016. január 3., vasárnap

Könyvajánló: Sarah J. Maas: Az orgyilkos pengéje és más történetek

A könyv adatlapja :

Kiadó: Könyvmolyképző
Sorozat: Vörös Pöttyös - Üvegtrón előzményei
Kiadási év: 2015
Oldalszám: 498 old. 
Folytatásos: az Üvegtrón a folytatása 5 novella 
Eredeti címe: The Assassins's Blade
Fordította: Hetesy Szilvia

Fülszövege:
Celaena Adarlan legfélelmetesebb orgyilkosa.

Az orgyilkosok törvényei szerint teljes engedelmességgel tartozik mesterének, de ő senkire sem hallgat, és csak társában, Samben bízik.
Celaena öt kockázatos küldetésre indul távoli szigetekre és ellenséges sivatagokba, ahol a rabszolgák felszabadításáért küzd, és egyben elégtételt akar venni a kegyetlen királyon. Ám eközben megszegi mestere, Arobynn parancsait, egy ilyen árulásért pedig elképzelhetetlenül súlyos büntetés jár…
Fedezd fel az öntörvényű hősnő sötét és izgalmas világát, és tudd meg öt fordulatos előzménytörténetben, hogyan kezdődött az Üvegtrón-sorozat legendája!


Gondolataim a könyvről: 
Ezt a könyvet még tavaly kezdtem el valamikor december elején. Érdemes tudni róla, hogy ez nem egy sima előzménykötet, külföldön 5 e-könyvben, kis különálló részekként jelent meg, mind előzménykötet gyanánt, és csak mikor mind készen lett, adták ki rendesen egyben papír formában is. 

Bár minden történet főszereplője Celaena és persze Sam, akiről itt nagyon sok mindent megtudhatunk, minden egyes történet hangulata más, és teljesen más vizekre, érzésekre evez. Talán nem lövök le nagy poénokat, ha a címüket leírom: 
1. Az orgyilkos és a kalózok fejedelme
2. Az orgyilkos és a gyógyító
3. Az orgyilkos és a sivatag
4. Az orgyilkos és az alvilág
5. Az orgyilkos és a birodalom


Talán annak, aki nem olvasta még az Üvegtrónt és az Éjkoronát, egy hangyányival nagyobb titkokat rejt ez a gyűjteményes könyv, viszont így is van benne izgulni való bőven. Mind nagyon szépen egymásból építkezve bontakozik ki, úgy, hogy passzol majd a későbbi történethez is, és segít megérteni az okokat, a miérteket. 
Az elsőben történik meg maga a lázadás, itt kapcsolódik össze a két főszereplő sorsa. Kiderül, hogy milyen bátrak, és önfeláldozóak tudnak lenni, (és persze más is), innentől kezdve lényegében a tettük megtorlásával és következményeivel néznek szembe. 

A gyógyító volt az egyik kedvencem, Celaena teljesen más arcát mutatja ebben a részben, itt kapunk pár választ, és érdekességet a múltjáról. Hogy vannak érzései, hogy érdeklik mások, hogy honnan származhat. 

A sivatag egy teljesen új, eddig még nem ismert helyre visz Erileán belül, a Vörös-sivatagba a Csendes orgyilkosokhoz. Azt mondhatom, nekem ez a rész tetszett a kis novellákból a legjobban. A Csendes orgyilkosok rendje és lakhelye, módszereik, a lovak. Itt figyelünk és tanulunk, és Celaena is komoly leckét kap. Szeretnék én is majd egyszer egy aszterion lovat, az egy jó jelenet volt. És bár sajnálom Anselt, kíváncsi vagyok találkozunk -e még vele. 

Az alvilág  és a birodalom szinte összefonódik, tényleg alvilág, itt már nem mesés és elvarázsolt minden, az árulások kiderülnek, elkezdődik a susmus és a titkolózás, még egy csapdába belesétálunk. Kiderül, mi Sam sorsa, ki és hogyan intézte el az egészet. Sajnos itt megdőlt az én egyik elméletem, reménykedtem benne, hogy később még találkozunk vele, de a sztori itt elég véglegesnek tűnik. 

A birodalommal pedig eljutunk az Üvegtrón elejéhez, ki és hogyan döntött Celaena sorsáról, és azon a helyen hagyjuk abba a történetet, ahol az Üvegtrón elkezdődik később. 

És most már megtudtuk honnan származik Celaena belső mantrája is. : 

"A nevem Celaena Sardothien és nem félek."


Végignézhetjük benne a nagy törést, a bosszút és a fájdalmat, az elvesztés gyászát. Bár Sam még így is keveset szerepelt a történetben (a 2.-3.-ban benne sincs), kicsit jobban megértjük miről beszél Celaena az Üvegtrónban. TöBBet szerettem volna belőle, több párbeszédet, érzést, vallomást, még olvastam volna pár részt. Nem sokat tudunk meg róla, azon kívül, hogy végletekig megbízható és hűséges. Kár. 

Az ember még többet akarna belőlük, és már olvasnám is újra a folytatásokat. A mellett, hogy nagyon jól kitalált, és az írónő sok apró megoldást  adott a két rendes részhez kapcsolódóan vagy épp rejtvényt elbújtatott, még így is maradt bőven felfejteni való. Érdekes gondolkodás, kevés párbeszéd, varázslatos, félelmetes, és misztikus világ, és sok sok akció és izgalom. Ez mind jellemző erre a szuper YA fantasyra. 

Ez az ajánlott sorrend, és szépen sorban a borítók: 


Azoknak akik már olvasták, vagy akit érdekel, itt a posztom a rendes első részről: 

És itt rendelhető meg a második rész:

És az előzmények azért olvastam, hogy kicsit csillapítsam az izgalmat míg vártam a Tűz örökösére, ami most télen jelent meg nem régen a Könyvmolyképzőnél. De elvileg hat részesre tervezik, szóval lesz még mit olvasni róluk bőven!